Instytut Etnologii i Antropologii UAM i Grupa badawcza „Antropologia medyczna” zapraszają na seminarium, podczas którego dr Paweł Lewicki z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą przedstawi efekty swoich badań na temat: „Trajektorie HIV: Życie zmarginalizowanych Polaków z HIV/AIDS i ich dostęp do opieki zdrowotnej i społecznej w Berlinie”.
Seminarium odbędzie się 14 stycznia 2019 roku od godz. 10.00 w Collegium Historicum, ul. Umultowska 89D, w sali 2.19 (I p.).
Więcej...
Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów konferencji „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”, mamy zaszczyt zaprosić na kolejną z cyklu konferencję, pt.: „Osoba ludzka, jej prawa i obowiązki, która odbędzie się 14 stycznia 2019 r. w Poznaniu, na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, w godzinach od 9:30 do 15:00.
Więcej...
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 18-22 września 2019 roku w Poznaniu, której współorganizatorem jest Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM.
Celem konferencji jest przeprowadzenie debaty środowiskowej, dotyczącej tego w jaki sposób efektywnie upowszechniać idee pluralizmu środowiskowego i kulturowego poprzez upowszechnianie dorobku naukowego i popularyzatorskiego etnologii i antropologii kulturowej oraz dyscyplin pokrewnych.
Więcej...Zakład Historii Starożytnego Wschodu IH UAM oraz Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Poznaniu zapraszają na wykład otwarty pt. „Jak Feniks z popiołów”. Fragmenty tabliczek klinowych łączone za pomocą algorytmu ("Like Phoenix Risen from the Ashes". Cuneiform tablet fragments are joined with the help of an algorithm"), który wygłosi prof. Erlend Gehlken (Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main).
Więcej...
Utwór Krzysztofa Meyera „Fanfara” na dwanaście instrumentów dętych blaszanych: cztery trąbki, cztery rogi i cztery puzony towarzyszył otwarciu ostatniego posiedzenia Senatu UAM w 2018 roku, które wyjątkowo odbyło się w Collegium Historicum na Kampusie Morasko. Utwór wykonał zespół składający się ze studentów i pracowników Akademii Muzycznej. W prawykonaniu utworu wziął udział także kompozytor, którego słowa przywołano podczas spotkania:
Więcej...W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W jubileuszowe obchody włączają się różne podmioty życia akademickiego, politycznego i społecznego.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski włączają się w rocznicowe wydarzenia poprzez realizację projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie niepodległości”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a koordynatorem merytorycznym jest Akademia Ignatianum w Krakowie oraz Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Więcej...Wydział Historyczny, Umultowska 89d, 61-614 Poznań, tel. +48 61 829 1351, e-mail: dhist@amu.edu.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.